Kargo gönderimleri sadece Çarşamba günüdür

Hakkımızda

Persona Botanica

İki tasarımcı olarak beraber hayal, proje ve üretim yapabilmek için 2018 yılında botanik çizim ve tasarım atölyesini olan Persona Botanica’yı kurduk.

#herkesçizebilir mottosu ile yola çıkarak başladığımız bitki illüstrasyon workshopları dışında, farklı konseptlerde atölyeler de düzenliyoruz.  Amacımız, bitki ve insan arasındaki kopmaz bağı çeşitli yollar ile gösterebilmek, ruha iyi gelen bir deneyim yaşatabilmek.

Persona Botanica’da, bilimsel bitki resmi ve bitki illustrasyonlarının orjinal ve fine art baskı tekniği ile limitli sayıda printlerini, çizdiğimiz bitkilerin baskılarını kullandığımız tekstil koleksiyonumuzu, sevdiğimiz aromaterapik kokulardan oluşturduğumuz mumları ve oda kokularının yanı sıra iş birliği yaptığımız firmalar ile oluşturduğumuz ürünleri bulabilirsiniz.

Bilimsel Bitki Ressamlığı

Bilimsel bitki ressamlığı, botanik ana bilim dalında bitkilerin doğru teşhis edilebilmesi ve çalışmalara kaynak olması açısından önemli bir sanattır.

Bilimsel bitki resminde bilimsel değerler göz ardı edilmeden bitkilerin karakteristik özelliklerini yansıtarak, bitki birebir olarak çizilir.

Karakalem ile eskizi yapılan bitki, rapido ile teknik çizime aktarılır. Işık gölge ve renk bilgisi için suluboya tekniği kullanılır.

Kseniia Krokhaleva - Yıldız Kurt

Güncelleniyor…
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.